B2B

Marmur

Marmur

Marmur

 

Marmur jest jednym z najbardziej cenionych materiałów wykończeniowych. Swoją renomę zawdzięcza zarówno trwałości, jak i dużym walorom dekoracyjnym. Dzięki bogatej kolorystyce i różnorodności struktur, możliwości wykorzystania tego kamienia są praktycznie nieograniczone.

 

Marmur a architektura wnętrz

 

Od wieków naturalne materiały dodawały prestiżu wnętrzom, łącząc kunszt z funkcjonalnością i łatwością w utrzymaniu. Marmurowe posadzki do dziś znajdziemy w pałacowych powierzchniach. W nowoczesnej odsłonie marmur zyskuje nowe oblicze, a architekci wychodzą poza przyjęte kiedyś kanony. Dlatego obecnie znajdziemy ciekawe połączenia marmuru z drewnem, szkłem, a nawet betonem.

Marmur jest też alternatywą dla takich materiałów jak ceramika (spiek kwarcowy). W kreowaniu pomieszczeń mieszkalnych i użytkowych z zastosowaniem kamieni naturalnych jedynym ograniczeniem jest tylko wyobraźnia architekta.

 

Marmur blat – ekskluzywność i szlachetność

 

Marmur, podobnie jak granit i inne kamienie naturalne, posiada szerokie zastosowanie we wnętrzach (W salonach, łazienkach, recepcjach, pomieszczeniach SPA, welness itp.). Wynika to z dostępności różnego rodzaju marmurów, jego walorów estetycznych i trwałości. Dlatego wykonuje się z niego m.in. blaty, lady i bary.
Blaty marmurowe wyróżniają się elegancją. Naturalne wzory tego kamienia umożliwiają dopasowanie do różnych stylów aranżacyjnych. Piękno marmuru polega na odzwierciedleniu natury, ponieważ nie ma dwóch, takich samych płyt. Ponadto, odpowiednio zaimpregnowany blat z marmuru zachowuje swoją jakość na wiele lat, co czyni go idealnym materiałem dla osób, które szukają najlepszego rozwiązania dla swojej przestrzeni.

Marmur w miarę upływu czasu zyskuje charakter. Zachwyca naturalnością, rodem z włoskich uliczek i domów. Obecnie, w naszych wnętrzach mieszkalnych i użytkowych chcemy mieć kamień o nieskazitelnym wyglądzie i doskonałych właściwościach użytkowych. Jest możliwe dzięki stosowaniu specjalnego procesu impregnacji, zabezpieczającemu przed plamami oraz sięganiu po marmur od najlepszych dostawców.

 

Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą produktów z kategorii materiałów na blaty

Zastosowanie:

  • blaty łazienkowe
  • blaty do części wspólnych
  • lady, bary, recepcje
  • okładziny ścian i posadzek
  • schody
  • pomieszczenia SPA i welness

Właściwości: