B2B

Biała kuchnia i spiek kwarcowy – kolory wprost z Mediolanu i 4 inspirujące pomysły na aranżację

Biała kuchnia i spiek kwarcowy – kolory wprost z Mediolanu i 4 inspirujące pomysły na aranżację

Biała kuchnia od dłuższego czasu cieszy się popularnością. Wynika to z poczucia świeżości, lekkości i elegancji. Dzięki uniwersalności bieli, kuchnię można dostosowywać do zmieniających się trendów. Można też wybrać ponadczasowe rozwiązania, co często jest realizacją spójnej wizji architekta. Do takich ostatnich zaliczamy spieki kwarcowe, które odmieniają charakter każdego pomieszczenia.

Wszystkie odcienie bieli i… spiek kwarcowy

Biel diamentowa, ecru, śnieżna, ciepła… Odcieni bieli jest tak dużo, że można zastanawiać się czy poszczególne z nich będą do siebie pasować i czy możliwe jest utrzymanie pomieszczenia w tylko jednym odcieniu? Tymczasem najnowsze projekty architektów i projektantów wnętrz dowodzą, że można tworzyć piękne i ponadczasowe przestrzenie, w których dominuje biel – w różnych odcieniach i z wykorzystaniem wielu materiałów, faktur i zdobień.

Obecnie coraz bardziej popularne są spieki kwarcowe białe. Ich wybór pozwala określić styl i charakter pomieszczenia już na etapie projektowania. Biel jest doskonałą bazą dla wyposażenia i dodatków, a ponadto optycznie powiększa przestrzeń, tworząc monochromatyczne wnętrza z ogromną możliwością aranżacyjną. Co więcej, łączenie jej ze spiekiem kwarcowym powoduje, że można się zachwycać!

Białe spieki to rozwiązanie, które pozwala integrować urok kamienia z wyjątkową trwałością na lata. Spiek kwarcowy znakomicie odnajduje się w stylu nowoczesnym, loftowym, minimalistycznym, klasycznym, modern classic i w innych. Jego trwałość i wysoka estetyka idą w parze z najnowszymi rozwiązanymi technologii i ciekawym wzornictwem.

1. Inspiracje z Mediolanu, czyli jasny spiek kwarcowy w roli głównej

Spieki kwarcowe (białe i w odcieniach bieli) można było podziwiać na tegorocznych targach Salone del Mobile w Mediolanie, gdzie marka Laminam zaprezentowała nową kolekcję – „Diamond” z czterema, nowymi wzorami. Nazwa nawiązuje do cenionych walorów diamentów, takich jak uroda i trwałość.

Wśród tegorocznych nowości można znaleźć wzór Cristallo Gold, o odcieniach beżu i z przeplataną siecią złotych żyłek, osadzonych na mlecznym tle. Cristallo Gold wykazuje doskonałe właściwości techniczne, a dzięki wykończeniu powierzchni Carres daje przyjemne uczucie miękkości i płynności.

2. Spiek kwarcowy – kolory, które przełamują utarte konwencje

Ponadczasowa biel i śnieżnobiały spiek kwarcowy? To kolejna propozycja marki Laminam – Bianco Assoluto. Takie spieki kwarcowe są wręcz idealne do skandynawskich i minimalistycznych wnętrz.
Wybierając różne rodzaje powierzchni, np. satynową lub polerowaną, można uzyskać całkowicie odmienny, a jednocześnie niezwykły efekt wizualny.

3. Biała kuchnia i nowoczesny spiek kwarcowy na ścianę = połączenie idealne

Biel jest barwą, która od lat inspiruje. Mimo zmieniających się trendów nie męczy. Tym bardziej gdy łączy się z ciemniejszym kolorem frontów, co pozwala ją wyeksponować. Tak właśnie prezentuje się Dekton Onirika Daze, czyli biała ceramika z szarymi i jasno-szarymi dekorami w formie przeplatanej sieci żyłek. Takie rozwiązania sprawdzają się we współczesnych wnętrzach nieruchomości, na zewnątrz i w przestrzeniach ogrodowych.

4. Białe spieki na ścianę – dla osób, które nie boją się jasnych przestrzeni!

W domowych, niewielkich przestrzeniach jasne ściany idealnie komponują się z białymi spiekami. Tworzy to jednolite, monochromatyczne wnętrze z ciekawą grą świateł. Całości dopełniają wyraziste, błyszczące dodatki, które ocieplają przestrzeń i podkreślają jej nowoczesność.

Zaprezentowany poniżej blat Silestone Statuario to nie tylko ponadczasowy design, ale też rozwiązanie, które pozwala uzyskać odporność na zarysowania i uszkodzenia. Dzięki temu blat kuchenny jest wysoce funkcjonalny i estetyczny.

Pomimo zmieniających się trendów biała kuchnia wciąż uważana jest za ponadczasową. Przestrzeń, w której dominuje biel pozwala spełniać oczekiwania aranżacyjne najbardziej wymagających. Przywodzi na myśl spokój, czystość i nowoczesność… A biały spiek kwarcowy w kuchni? To kolejny krok człowieka, wyrażający dążenie do ideału, łączący wytrzymałość i design. A, co istotne, spiek kwarcowy już na stałe zagościł w naszych wnętrzach i na fasadach.

Udostępnij